1. november – retrospektíva

Čo je naším poslaním celý tento čas,čo sme tu vo Veľkom Záluží?

Každá veková kategória to vníma trochu inak…
Skúste napísať do komentu čo podľa vás je to správne.
Kľudne môžete napísať i niekoľko vecí.
Radi s vami zozdieľame názory o nás samotných a našej práci 🙂

 

3 thoughts on “1. november – retrospektíva

  1. antik0r

    Podla mna skauting v kazdej dobe mladym ludom ponuka to, co v tej dobe nie je mozne nikde inde najst. Samozrejme aj skauting sa vyvija, ale ma schoponost zachovat si v kazdom case svoju tvar, a dava moznost zachovat si tvar aj jeho clenom, co nie je malo, a ani jednoduche! Taktiez uci ludi premyslat a ist hlbsie, nie len po povrchu, to sa uz tiez len tak nevidi, a netreba sa tohoto poslania vzdavat.

  2. Uzol

    Každý, kto v skautingu vydrží aj po tom, ako skončí jeho mladosť (puberta:-)), v ňom môže nájsť spoločenstvo, kde sa dá žiť nastálo. Samozrejme, ak s ním zostanú aj jemu blízki ľudia – družina. Podľa mňa toto je jedným z poslaní skautingu (pre nás starších :-)) – vytvoriť žijúce spoločenstvo ľudí, kde môžme nájsť svoje miesto, lebo práce je dosť. Následne sa zo skautingu dá vyjsť a riešiť aj ďalšie veci: spev, organ, stavať dom, jasličkové, miništrovanie, politiku, prípravu birmovancov,… (každý si dosaď svoje), lebo sa máš o koho oprieť a nie si sám.

  3. Deka

    Našim poslaním je vychovávať a viesť deti a mladých do hĺbky. Neprechádzať len na povrchu, kde je všetko krásne nablýskané, ale ponoriť sa do vody. Do vody, kde môžeme nájsť skutočné hodnoty, ktorým sa aj my učíme celý život, a ktorým sa naučiť nie je také jednoduché. Hodnoty ako sú láska, obetavosť, zodpovednosť, empatia..V tejto vode plávame proti prúdu, lebo len mŕtve ryby plávajú po povrchu.Učíme sa aj spoločne prežívať a organizovať, aj keď sú naše povahy častokrát odlišné a tiež pohľady na vec sú iné. Ak teda dokážeme tieto hodnoty žiť, môžeme ich spoločne pretavovať aj do iných oblastí nášho života- rodiny, školy, priatelov.. A to stojí za to..lebo „Všetci cítime, že to, čo robíme, je len kvapkou v oceáne. Ale z oceána ubudne, ak tam bude táto kvapka chýbať.“ (Matka Tereza)

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *