Skautské prvé piatky 3/9 (1. december) téma + Advent

  1. decembra pokračujeme s výzvou „Skautských 9 prvých piatkov“. Témou nasledujúceho mesiaca bude vďačnosť.

Jedna poznámka k pravidlám plnenia výzvy: ak nastane situácia, že plníte napr. 3. mesiac výzvu a nepodarí sa vám splniť podmienky typu „aspoň 20× počas tohto mesiaca…“, ale neprerušili ste reťaz spovedí, svätých omší,… (pozri všeobecné podmienky tu), vo výzve môžete pokračovať zopakovaním toho mesiaca, predchádzajúce mesiace nestrácate.

Na záver jeden nápad na skautský Advent:

Vo všeobecnej obľube je v týchto časoch adventný kalendár. Jeho pointa je (ako všetci vieme) skrátiť si čakanie na Vianoce tým, že každý deň nájdeme nejakú dobrotu skrytú v kalendári, zjeme ju a povzdychneme si, že do Vianoc zostáva ešte predlhých x dní.

Tento rok by sme to mohli poňať skautskejšie: každý deň si nejakú sladkú (trvanlivú) dobrotu namiesto zjedenia odložíme a počas návštevy klubovne (družinovka, akcia, nácvik jasličkovej a koledovania, spevu,…) ju vložíme do pripraveného vreca. Počas skautských Vianoc (cca. 27.12.2017) si následne môžme urobiť oslavu a dané sladkosti, ovocie alebo koláče (čím bližšie Vianoce budú, tým menej trvanlivé veci môžu byť vložené do vreca 🙂 ) spoločne zjeme.

Čo vy na to?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *