Žasni.

Na oblohu sa vyhupol majestátny mesiac obklopený miliónmi jasných hviezd. Sú tam každý jeden večer po celú noc. A keď sa tma začne rozplývať, pomaly sa objaví ranné zore a na scénu vystúpi žiarivý jas slnečných lúčov. Deje sa to každé ráno, po celý rok. Koľko krát si nasmeroval svoj pohľad na tieto scenérie a tešil sa z tohto zázraku? Ja verím, že veľmi často.

Ale čo tie ostatné zázraky odohrávajúce sa dennodenne, ktoré už berieme ako samozrejmosť? Za každým odomknutím dverí je perfektne vyrezaný kľúč, jediný svojho druhu. Za každým pustením vody je prepracovaný mechanizmus rúrok, aby si si mohol umyť tvár. Za každou oblečenou voňavou košeľou je jej vhodenie do práčky a niekoľko ťahov žehličkou. Za každou stránkou knihy je myšlienka a práca jej autora. Za každým nádychom je dokonale načasovaná neviditeľná symfónia atmosféry a stromov. Všimni si tieto zázraky a žasni nad nimi.

Žasni nad tým, čo tvoje oči vidia len čiastočne a nedokážu obsiahnuť v úplnosti. A žasni aj nad všetkým, čo tvoje oči nevidia, ale tvoje srdce vie, že to je. Žasni ako malé dieťa, ktoré prvý kráť vidí padať kryštáliky snehu a s radosťou v očiach obdivuje ich všakovaké tvary.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.