Decembrové adventné obdobie je krásnym časom príprav. Upratujeme nie len naše domovy a izby, ale hlavne naše srdcia, a tak radostne očakávame narodenie Ježiška. Svoje myšlienky a modlitby môžeme smerovať napríklad na naše rodiny a blízkych, s ktorými Vianoce strávime a taktiež na skautov, na nás vzájomne, aby sme svojou troškou prispeli ku kráse a oslave týchto dní.

V nedeľu 22.12. bude v katedrále sv. Emeráma v Nitre celebrovaná sv. omša, pri ktorej odovzdávame Betlehemské svetlo otcovi biskupovi Vilamovi Judákovi. Na Štedrý deň prinesieme toto svetlo do rodín vo Veľkom Záluží. Na to potrebujeme každú jednu ochotnú ruku, preto sa budeme veľmi tešiť ak so sebou vezmeš aj svojho súrodenca, bratranca, sesternicu a kamaráta a prídete o 8:30 pred kostol. 25.12. vyvrcholia prípravy Jasličkovej pobožnosti a na sv. Štefana pôjdeme koledovať Dobrú novinu, že sa narodil Spasiteľ sveta. 27.12. sa spoločne stretneme na farskom ihrisku v našom vianočnom mestečku.

Pokračujme odhodlane v našich prípravách na tohtoročné Vianoce, ktoré sme začali prvou adventnou nedeľou, aby sme dovolili narodiť sa Božiemu Synovi nie len v jasličkách, ale najmä v našich srdciach.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.