Máme tu už piaty ročník, časovo limitovanej a vekovo neobmedzenej, obľúbenej outdoorovej hry pre všetky prázdninové skautky a skautov, ktorí počas najbližšieho týždňa majú chuť vysadnúť na bicykel a zažiť dobrodružstvo?‍♀️. Tentokrát so zameraním na POSEDY.

O čo presne ide❓
Každé ráno po šiestej hodine sa na zborovej a facebookovej stránke nášho zboru objaví kúsok mapy?. Každá mapa bude mať tvar kruhového výseku a pri jej užšom konci bude vždy kostol vo Veľkom Záluží⛪️. Od kostola, nášho orientačného bodu, bude mapa lemovať presne 5 km vzdušnou čiarou na určitý smer.

❓Čo potom, keď lokalizujem, ktorá časť okolo Zálužia sa na mape nachádza❓?
Vydáš sa skúmať túto oblasť a hľadať čo najviac posedov, ktoré sa v nej nachádzajú?‍♀️. Keď posed nájdeš, zakreslíš a zapíšeš si ho do svojho zošita-neposedníka?-podľa nasledovných inštrukcií. Tvoj neposedník by mal mať formát A5 a jedna dvojstrana je venovaná jednému posedu. Na ňu si konkrétny posed čo najvernejšie zakreslíš✏️ a napíšeš k nemu tieto údaje: názov (vymyslíš si), GPS súradnice, klobúk-hlava-nohy (podľa typológie posedov), miesto (popis toho, kde sa nachádza), špecifiká (zaujímavosti) a dátum. Posed si zaznačíš aj do mapy a odfotíš sa pri ňom?.

❓Keď nájdem všetky posedy v oblasti, tak čo s tým?❓
Na hľadanie budeš mať čas vždy do 18:00?. O tejto hodine sa všetci spoločne stretneme na vopred určenom mieste (GPS súradnice), kde si prinesieš svoj neposedník a Super Mária skontroluje všetky tvoje nájdené a zakreslené posedy?. Za každý správny posed získaš 5 zlatiek. Okrem toho budeš mať možnosť získať ďalšie zlatky pri aktivitách s ostatnými tímami.

Hrám sám za seba, alebo ako❓??‍♀️
Odporúčam hrať minimálne v dvojiciach, ale vítaní sú aj jednotlivci, celé družiny, zmiešané tímy v počte max. 3 členovia a samozrejme aj neskauti. Tímy, alebo jednotlivci sa zapíšu Super Márii pri ich prvom stretnutí s ňou.

❓O čo hrám a ako to vyhrám❓?
V tejto hre je podstatné zúčastniť sa, stráviť čas s priateľmi, na vzduchu a trochu si zašportovať, zabaviť sa a objaviť krásne miesta v okolí dediny. V hre sa síce zbierajú zlatky a ide o to získať ich čo najviac, ale skúste si viac užiť cestu k ich získavaniu ako ich samotné držanie, pretože cieľom hry je cesta k nemu?.

❓Kedy sa hra začína a končí❓?
Prvá mapa sa objaví v pondelok, 3.8. a posledná v nedeľu, 9.8. 2020.

❓Ešte niečo čo by som mal/a vedieť❓
Hoci nebudeme tento rok bicyklovať na veľké vzdialenosti, dbajte na bezpečnosť, noste mimo dediny PRILBU, dávajte si pozor v lese a na miestach, kde sa ešte nežalo, neničte úrodu?.

❗️BONUS❗️
Okrem zlatiek, ktoré budete môcť získať za posedy a večerné aktivity, bude počas hry bude možné získať aj bonusové zlatky. O nich sa dozviete buď vždy ráno, alebo večer od Super Márii.

Ak máte akékoľvek otázky neváhajte sa spýtať Márii kedykoľvek a kdekoľvek.
Prajem vám šťastnú cestu a verím, že sa budeme od pondelka denne stretávať na zaujímavých miestach počas nášho posedového dobrodružstva?.

Posedovaniu zdar!⚜️

Typológia posedov.
Podľa nej si zaznačuj posedy do svojho neposedníka.
Neposedník.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.