Uplynulý rok som sa oveľa intenzívnejšie zaoberala otázkou aké je miesto dievčaťa v skautingu. Nie len to moje, ale tak celkovo, čo môžeme my priniesť tým kým sme a či sa to tak veľmi odlišuje od toho, čo do skautingu vnášajú chlapci. Sú medzi tým ostré a neprekonateľné hranice? Táto fotka vznikla na zahájení tohto skautského roku v Banskej Štiavnici. Hráme na nej futbal. Je to chalanský šport, do ktorého by sa dievča nemalo miešať? A ešte k tomu dievča, ktoré má oblečenú sukňu? A pozrite, akú radosť z toho má! A veru som si ten futbal poriadne užila, nasmiala sa z mojich nepodarených striel, ocenila jemné strely smerované na mňa keď som bola v bráne a nahrávky počas hry do takmer prázdnej brány, aby som mohla streliť gól a tešiť sa z toho. Naši chalani ma brali ako spoluhráčku a prijali ma medzi seba bez zbytočných posmešných slov či narážok na moje amatérske futbalové kvality a ja som im dala príležitosť prejaviť ich gentlemanstvo a úctu, ktorá je medzi nami vzájomná. A tak som sa aj po tejto hre, a vďaka tejto fotke, utvrdila o mojom názore na úlohu dievčaťa v skautingu. Je rovnaká ako tá, ktorú majú chlapci, a to byť sama sebou, objaviť svoje talenty a ponúknuť ich nie len pre osobný rast, ale aj rast iných, dievčatám aj chlapcom.

?PRÍBEH FOTKY?
Už len necelý týždeň máš na poslanie fotky s popisom! Do nedele 2.2. 2020 posielaj na ?marika.bridova@gmail.com?. Môžeš tak konkurovať napríklad Hapčimu, Lili, Mlockovi, ale aj ďalším našim skautom, ktorí fotku už poslali!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.