Príprava na skautský tábor 2018 radosť zo skautov

Bola to sobota. Okolo siedmej hodiny sme sa stretli pri prvej kalvárskej kaplnke. Bolo nás málo. Sčasti to bolo spôsobené aj tým, že po obede začala vlčiacka akcia a niektorí rodičia nechceli pustiť svoje decká na celý deň z domu, lebo treba upratovať a pomáhať aj doma. V 9-početnej zostave sme sa pobrali na kalvársku lúku nad drieňovou. Program bol prichystaný parádne J, počasie nám tiež prialo a tak prvá predtáborová príprava mohla začať. Mala to byť hlavne namotávka na tábor, ktorý sa niesol v duchu Hunger games.
            V tomto čase som už mal celkom negatívny pohľad na našich skautov a hlavne rangerov, čo sa týka ich skautovania (chodenia na akcie, chystania si program na družinovky a pod.) a tak som sa aj trochu bál ako táto akcia dopadne a či z nej neodídem len viac sklamaný a frustrovaný. Opak bol však pravdou. Z účastníkov akcie bola väčšina čerstvých skautov a skautiek, ktorý ma svojim nadšením pre táborovú tému Hunger games veľmi potešili. Počas celej akcie s nimi nebol problém, namotávka prebiehala plynule, nikto nebol otrandžený, nekazil druhýmm celú akciu, nikto z nich nebol pasívny, a nikoho som nemusel do ničoho tlačiť.
            Myslím si, že niečo takéto by malo byť samozrejmosťou v skautingu. V opačnom prípade si myslím, že človeka skauting potom ani nebaví. Akokoľvek to bolo niečo obyčajné, urobilo mi to vtedy veľkú radosť a týchto obyčajných pár hodín strávených so mladšími skautmi si pamätám veľmi dobre do teraz. Hlavne tú radosť z úplne normálneho priebehu akcie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.