Všetko to začalo už piatkovým nakladaním vecí na tábor. Tie potom chlapci odviezli rovno na lúku do Rakše a až do nedele makali, aby sme mohli prísť na takmer hotové táborisko.
V nedeľu sme sa všetci zvítali, štastní že sa konečne po roku vidíme v plnej zostave. Následne sme dokončovali táborové stavby a pripravoval snemák.
Na večernom snemáku nám Inky vysvetlil, o čom bude celý tábor. Rozdelili sme sa na skautské tímy, ktoré boli 4 a na roversko-rangerské, tie boli 3. Skautský program nasledujúcich dní spočíval v stanovištiach: prvá pomoc, táborový servis, viazané stavby a topografia. Každý z tímov mal mať v iný deň na starosti iné stanovište.

Rangeri a roveri sa mali v prvý týždeň vydať no štvordňovú kambodžu. Inky nás maximálne namotivoval svojim monológom o tom, ako najlepšie veci rastú v ťažkých podmienkach. Naše pocity boli zmiešané, no snažili sme sa za každú cenu zostať pozitívni a užiť si ešte večer.
Na snemáku sme si mali rozmyslieť nákup jedla, ktoré si ako tím zoberieme na našu štvordňovku, samozrejme po schválení staffom. A tak vznikali rôzne objednávky od lokší až po Birelly, ktoré si objednal tím Beta. Čas nášho odchodu na kamobodžu nám neoznámili, a tak približne o jednej ráno nás zobudil buchot hrncov a várnic, na ktoré trieskal staff. Odhodlaní zvládnuť čo nás čaká sme povyliezali z típok a behali po táborisku. Strach striedal vzrušenie a naše výbuchy smiechu. Mali sme pár minút na zbalenie si najpodstatnejších vecí, napustenie fliaš s vodou, rozdelenie si jedla do batohov. Následne sa tímy Alfa, Beta a Delta vybrali na súradnicu, na ktorej si mal ich tím vytvoriť základňu. Dostali sme manuál s vysvetlením celej hry. Spočívala v prieskumnej akcii na Marse, no náš manuál ani z ďaleka nehovoril všetko čo nás čaká. Viac informácii bolo poskytnutých vedúcim tímom – Hapčimu, Filovi a Ešusovi, ktorí sa s nimi mali podeliť v správny čas. No na našej akcii nás čakali aj tajomné obálky, nikto nevedel čo za obsah ukrývajú. Vedeli sme iba presný čas kedy ich máme otvoriť.
A tak sme nasledujúce 4 dni sledovali táborisko, kradli vzorky z ich obedov a prepadávali v noci vlastný tábor. Za toto všetko sme dostávali body.
Úloha skautov bola zahliadnuť nás, identifikovať a poprípadne spacifikovať v táborisku, boli im za to slúbené body, za toto všetko sa na našich kontách objavili čierne body, ktoré sme si museli následne odtridentovať. Zatiaľ čo my sme na štvordňovke pobehali celé Turčianske Teplice, Blatnicu, Mošovce aj Budiš, skauti v táborisku pilne makali na svojich stanosvištiach a nejednému sa podarilo splniť výzvu ako výsadok, či bdenie.

Našu štvordňovku sme nakoniec vyhrotili veľkou bojovkou medzi skautmi a rangermi, pri ktorej sme tábor okradli o nejaké to jedlo, rýly a lopaty.
Neskôr nás poslali na poslednú menšiu výpravu do Turčianskych Teplíc. Tam nás čakal slávnostný odvoz nejakou tou vesmírnou loďou z Marsu do táboriska… taká skautská klasika.
V táborisku nás čakali vyfešákovaní skauti, ktorí nás slávnostne uvítali. Vsetkých nás dojal ten obdiv zo strany mladších skautov.
Nasledovalo vyhodnotenie celej štvordňovky, ktorú vyhral tím Delta. Nasledoval tím Beta a následne Alfa. Podľa umiestnenia dostali počet bodov, s ktorými pokračovali ďalšieho týždňa.
Na večeru sme mali exkluzívne prasiatko, ktoré robil Mišo. A my štvordňovkári sme si s radosťou naplnili naše stiahnuté žalúdky. Večer sme si ešte užili s hudbou a tancom.

DRUHÝ TÝŽDEŇ

Nový týždeň sme začali programom, ktorý spočíval v dostavaní táborových stavieb. Skautské a Rangerské tímy sa spojili do väčších tímov podľa umiestnenia. Nasledovala stavba sauny, hrazdy a uvítacieho nápisu nášho tábora.

Nasledujúce utorkové ráno sa všetci vybrali na jednodňovú výpravu na Drienok. Tam ich čakali rôzne úlohy, ako napríklad spraviť ódu na Drienok a vrátiť sa späť zviazaní za ruky s celým tímom. Po príchode sa všetko obodovalo a následne sa vyhodnotil priebežný stav.

S novým dňom prišla aj nová úloha – stavba funkčných trebuchetov. Skautské tímy sa znovu pospájali s rangerskými. Celý deň sme ich stavali, viazali a dolaďovali. Všetci sme boli plní očakávania, ktorý trebuchet na ďalší deň dostrelí najväčšiu vzdialenosť.

Štvrtkové vyhodnotenie prinieslo zvrat udalostí. So vzdialenosťou cca 40 metrov vyhral trebuchet tímu Alfa a skautský spol. Nasledovali Deltáci a nakoniec tím Beta. A tak sme večer zalahli s myšlienkou, že zajtra sa zobudíme do pokojného rána… a tak sa samozrejme nestalo, keďže skautský program je nevyspitelný.

Asi o druhej ráno nás zobudilo trieskanie rôznymi vecami. ,,Vstávame!!! Idete na jednodňovú kambodžu!“ A tak sme rozospatí vyliezli zo spacákov, dočapovali si vodu, naše tímy sa znovu spojili so skautskými a pomaly sme sa mohli vydať na cestu. ,,Všetci si zaviažete oči, až na vedúceho ktorého si zvolíte, ten vás povedie. Do piatej tak budete putovať. Potom si otvoríte obálku s ďalšími inštrukciami.“
A tak sme sa vybrali na cestu. Jeden tím sa so zatvorenými očami zložil na spánok hneď v Rakši, ďalší na kopci v Mošovciach a tretí tím poputoval až do Teplíc. V obálke boli miesta, ktoré máme navštíviť a zistiť tam isté informácie. A tak sme sa rozdelili a každý sa vybral na iné miesto, aby sme stihli do určeného času doraziť do táboriska. Po menšej kambodži sme sa vrátili a tento dokonalý tábor ukončili slávnostným snemákom. Vyhodnotili sa víťazné tímy – Organizovaný bordel a Delta.
A na ďalší deň sme s úsmevom na perách a novými zážitkami opúštali toto čarovné miesto, tento tábor Terra incognita.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.